Kampanya Detayları

İnternet Fiyatına D-Smart HD Maxi + Limitsiz Fiber İnternet Kampanyası

 

Kampanya Detayları 
Fiber internet nedir?
 

Fiber (FTTX hizmeti) internet, fiber optik kablolar (cam elyafı ortam olarak kullanılmaktadır) kullanılarak gerçekleştirilen erişim teknolojisidir.

 
Fiber teknolojisinin ADSL teknolojisinden farkı nedir?
 

Fiber teknolojisi ADSL’e göre çok daha hızlı internet hizmeti sunulmasına imkan vermektedir. Fiber şuanda en hızlı erişim teknolojisidir. Hızlarında olan büyük farka rağmen fiyatlarda çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır. Bilgi güvenliği açısından da fiber hizmeti şuanda en güvenilir erişim teknolojisidir.

 
Fiber hizmetinden yararlanabilmem için bina içine farklı bir kablolama mı yapmak lazım?
 

Hayır, farklı bir kablolama yapmaya gerek bulunmamaktadır. Santralden binaya kadar olan kısım fiber kablo ile donatılmışsa (hat fiberi destekliyorsa) bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

 
Hat aktivasyon süreci ne kadardır?
 

Fiber internet kampanyasından yararlanan bir abonenin hat aktivasyon süresi 5 iş günüdür. Eğer, Yalın olarak Fiber hizmetinden faydalanılıyorsa hat aktivasyon süresi 7 iş günüdür.

 
Nakil işlemlerinin tamamlanması ne kadar sürmektedir?
 

Nakil işlemlerinin tamamlanması için verilen süre 5 iş günüdür.

 
Fiber hızlarından 50 Mb, 100 Mb tarifelerinden yararlanabilir miyim?
 

İlgili tarifeler şu anda bulunmamaktadır. Ancak çalışmalar devam etmekte olup ekleme gerçekleştirildiğinde yararlanılabilecektir.

 
Fiberden yararlanacağım ancak servis gelip kurulum yapacak mı?
 

İstenmediği sürece servis gönderimi yapılmaz. Ancak servis talep ederseniz 25 TL ücret karşılığında servis yönlendirmesi yapılabilir.

 
Fiber hizmetinden yararlanabilmek için farklı bir kablo ya da aparat gerekli midir?
 

Alt yapınızın Fiber teknolojisini desteklemesi durumunda farklı bir kablo ya da aparata ihtiyacınız bulunmamaktadır. Normal ADSL bağlantısında kullanılan modem ve kablolar ile bağlantı sağlanabilmektedir.

 
Kampanya kapsamında taahhüt vermek gerekiyor mu?
 

Evet, kampanya 24 ay taahhütlüdür.

 
D-Smart Dış Kurulum ücreti tüketici tarafından mı karşılanıyor?
 

İstege baglı olarak sunulan dıs kurulum hizmeti ayrıca ücretlendirilir.

 
Kampanya süresince paket değişikliği yapabilir miyim?
 

Kampanya kapsamında internet ve D-Smart hizmetlerinde üst paketlere geçis yapılabilir, alt paketlere geçiş yapılamaz.

 
D-Smart Aktivasyon (iç kurulum) ücreti tüketici tarafından mı karşılanıyor?
 

Kampanya kapsamında (24TL) D-Smart Net aktivasyon bedeli alınmaz, D-Smart aktivasyon (iç kurulum) bedeli tek ödeme (40TL) ya da 24 ay boyunca aylık 2TL olarak faturaya yansıtılır.

 
Modem ücreti için ne kadar öderim?
 
Tercihe göre taahhüt süresi boyunca kablolu modem ayda 1TL'ye, kablosuz modem ayda 2TL'ye abonenin kullanımına tahsis edilecektir
 
Belirtilen ücretler dışında ekstra bir ödeme yapmam gerekiyor mu?
 

Paket ve kampanyadan doğacak damga vergisi bir defaya mahsus olmak üzere %0,08 oranında D-Smart Net faturasına yansıtılır. Ayrıca belirtilen tüm ücretlere KDV ve ÖİV dahildir

 
Kampanya Koşulları nedir?
 

Bu kampanya 24 ay taahhütlü olup 31 Mart 2013 tarihine kadar ve sadece bireysel aboneliklerde geçerlidir. 24TL D-Smart Net aktivasyon bedeli alınmaz. Sunulan hizmet kapsamında, 20 Mbps’e kadar hattın desteklediği en yüksek hız kullanılacaktır.Kampanya D-Smart uydu alıcısı stoklarıyla sınırlıdır. Belirtilen ürün fiyatları diğer kampanyalarla birleştirilemez. D-Smart kutusu ve modem değişikliği yapılamaz. D-Smart, ticari nedenlerle, kanal, yayın ve içeriklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kurulum ve Ekipman tüketiciye aittir. Kampanya modemli sunulmaktadır.Abone D-Smart uydu alıcısını iade etmekle yükümlüdür

 
Aboneliğin 24 ay içinde iptal edilmesi durumunda herhangi bir ödeme yapmak durumunda mıyım?
 

Aboneliğin, 24 aylık taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda, iptale kadar geçen süre boyunca D-Smart ve D-Smart Net hizmeti için verilen tüm indirimler ile 99TL taahhüt erken iptali nedeniyle oluşan giderler aboneye faturalanacaktır. Ayrıca, 24 aylık taahhüt süresi dolmadan aboneliğin iptal edilmesi durumunda abone, kendisine tahsis edilen donanımı (uydu alıcısı, smart kart ve modem) 7 (yedi) gün içerisinde iade etmek, aksi halde ilgili donanıma ilişkin cari bedeli (SD uydu alıcısı için 150 TL, CAM için 150 TL, HD uydu alıcısı için 300 TL HrD Plus uydu alıcısı için 450 TL, kablolu modem için 60TL, kablosuz modem için 150TL olarak) ödemekle yükümlüdür.

 
Kampanya kapsamında sunulan hız ve paketler nelerdir?
 
 
D-Smart uydu alıcısı ve modem mülkiyeti hakkında bilgi alabilir miyim?
 

Uydu alıcısı ve modem mülkiyeti D-Smart'a aittir, tüketicinin kullanımına tahsis edilir.

 
Mevcut D-Smart Net ve D-Smart aboneleri Fiber hizmetinden yararlanabilecek mi?
 

Evet bu hizmetten talep ettikleri durumda ve uygun şartlar altında yararlanabilirler.